NAME TELEPHONE EMAIL LANGUAGES
Alefantinos Evangelos 6932888836 alefantinos@gmail.com English, German, Italian, Russian
Alexaki Maria 6937037377 kkounalakis@gmail.com Italian
Andrianaki Maria 6987619292 mariandrianaki@yahoo.gr English, Italian, Russian
Athanasiou Eirini 6978894550 athanasiouirini@yahoo.gr English, German
Avgoustaki Eleni 6944602314 heleneavgoustaki@yahoo.gr French
Avgoustidou Christina 6949735607 christinavgoustidou@gmail.com English, French
Beijer Karen 6946411227 karen1@otenet.gr English, German, Dutch
Benincampi Luisa 6907104339 lube.guide@gmail.com Italian
Chaliki Eleftheria 6982001614 haliki.e@gmail.com English, French
Charalampidou Pelagia 6978498668 pelagiaxar83@yahoo.gr English
Chaskis Alexios 6949650770 alexioschaskis@yahoo.gr English, French
Chatziavramoglou Anastasia 6977360670 anastasia2rg@yahoo.com English, German, Russian, Portuguese
Chatzinikolaou Georgia 6937959966 ginouko@gmail.com French, Spanish
Chatzispyrou Styliani 6932312844 stellaliandri@hotmail.gr English, German
Chiloudaki Christianna 6947304901 christiannact@gmail.com English, French, German
Dafermou Maria 6946336074 mdafermou@gmail.com English
Doulgeraki Sofia 6977921068 sophiadoyl@gmail.com English, German
Drakaki Gabriela 6977910790 gabrielladrakaki@gmail.com German
Dramoudani Kalliopi 6977460811 kdramoudani@gmail.com English, French, Spanish, Italian
Faitaki Ekaterini 6944421609 ekatifaitaki@yahoo.gr English, French
Falelaki Ariadne 6972526914 ariadnifa@gmail.com English
Fazakis Giorgos 6978219718 georgios.fazakis@hotmail.fr English, French
Flouri Sonia 6972502252 flourisonia98@gmail.com French, Italian
Foundoulis Andreas 6944561034 afoundoulis@gmail.com English
Gaitanopoulou Eleana 6944762476 eleana.ga@gmail.com French, Italian
Gavrili Konstantina 6976468608 kongavril@yahoo.com French, Italian, Turkish
Georgakopoulos Konstantinos 6944713650 Kgeorgakopoulos@yahoo.com English
Georganda Niki 6977903917 niki.geo20@hotmail.com German
Giaga Chrissoula 6932192049 xgiag@hotmail.com German
Giakoumaki Katerina 6972436305 katerinagiakoumaki612@gmail.com English, Italian
Giakoumaki Somara Maria 6977808824 mariagiakou@gmail.com English, French, German
Gialitaki Pela 6937094101 pellagialitaki@gmail.com German
Gultekin Murat 6982053715 mrtgltkn83@gmail.com English, Turkish
Harmani Sophie 6944758195 sophie_harm@yahoo.gr French, Italian
Igoumenaki Xryssoula 6974799613 xrysa_igou@yahoo.gr English, Spanish
Iliopoulou Myrsini 6934671289 il.mirsini@yahoo.com English, Spanish
Kalogiannaki Gesthimani 6974795452 giakalo@hotmail.com English
Kanaki Chrisoula 6946380510 chrisoulakanaki@gmail.com English, Dutch, German
Kandikaki Despina 6978828498 despi.kandi@yahoo.gr Spanish
Kaplagiozi Maria 6977558511 mariakaplagiozi@yahoo.gr German, Russian
Kariotaki Kallia 6949661951 kariotaki.kallia@yahoo.com English, Spanish
Katsoulogiorgi Evangelia 6945243190   English
Kiagiadaki Ariadni 6978603387 ariakiag210@gmail.com English
Kokkinaki Elena   elenakokkinaki@gmail.com German
Kompitsaki Maria 6971703921 mariakobi24@gmail.com English, Italian
Konstantellias Viktor 6943715591 viktorakws@hotmail.com English, Italian, Romanian
Kornilaki Clio 6937037337 cliocrete@yahoo.gr English, Spanish, Italian
Kostaki Panagiota 6976038601 kostaki.yota@gmail.com Spanish
Kotsifi Popi 6932255248 pkotsifireth@gmail.com English, French, Italian
Koulouraki Maria 6945759836 mkoulouraki@yahoo.com English, Spanish, Italian
Koundourou Eleni 6944364557 hkound@yahoo.gr English, French, Italian
Kourtidou Katina 6944134017 K_Kourtidou@yahoo.gr English, German, Dutch
Kritza Ritsa 6937347525 kritzaritsa@yahoo.gr English, Dutch
Leftheriotis Antonios 6942548377 lefantonis@gmail.com English, French
Liokalos Carmen 6946774647 carmenliokalos@yahoo.com English, Romanian
Malamadaki Afroditi   afrmal@gmail.com English, Spanish
Malliaraki Stella 6946839569 smalliaraki@yahoo.co.uk English, Italian
Mamalaki Stavrakaki Marinela 6944905213 marinelams@gmail.com English, French
Mandana Fotini 6976162535 fotini.mandana@gmail.com English, Italian
Manouras Antonios 6937037334 antoniomanouras@gmail.com English, Italian
Manousakis Ioannis 6972271417 i.manoussakis@gmail.com French
Maravelia Eirini 6945797923 irenemaravelia@yahoo.com English, Spanish
Markaki Styliani 6976009190 stylianim@yahoo.gr English
Marouli Eirini 6945858360 eir.marouli@gmail.com English, German
Mavrakis George 6945376887 acanthos1@gmail.com German
Mavroudi Eirini 6946327557 kastrinakia1@hotmail.com French
Moudatsaki Popi 6940979569 popimoudatsaki@yahoo.com English, German
Moulianaki Ritsa 6974974376 ritsamoul@hotmail.com English, German
Natou Eirini 6949446974 eirini_natou@yahoo.gr English, Italian
Neroladaki Sonia 6972054199 sonia1866@gmail.com English, Italian
Nikiforaki Athina 6947946223 atena.nic5@gmail.com English, Spanish, Italian
Nikolis Nathalie 6944837698 natnikoli@yahoo.gr English, French
Orfanaki Aikaterini 6942205578 katerinaki85rf@gmail.com English
Oustamanolaki Kaliopi 6944474274 ousta.kallia@gmail.com English
Papadaki Eirin 6973211473 renapapa75@gmail.com English, German
Papadakis Manolis 6946073780 Manolis80@gmail.com English, French, Russian
Papadopoulos Georgios 6940990404 guiadecreta@gmail.com English, Spanish, Turkish
Papanikolaou Vangelis   vanpapanik@gmail.com English, French
Pateraki Antonia 6979664849 toniapateraki@gmail.com English, French
Pateraki Sofia 6932199960 sofia.pateraki@gmail.com German, Italian, Russian
Pechlivanidou Eirini 6973571120 pechl_eirini@yahoo.gr English
Petrali Maria 6932654546 mariapetrali@hotmail.com English, German, Spanish
Petridou Olga 6945295633 olinapetr@yahoo.gr Russian, Czech
Polychronakis Emmanouil 6977523500 manospolis@gmail.com Dutch
Rousopoulou Konstantia 6937060390 rousopoulou@yahoo.gr Czech, English, Russian, Slovakian
Rovithi Anna 6972557409 anna.rovithi@gmail.com French, English
Samaritaki Eleni 6944363702 elenisamaritaki@gmail.com Russian
Sfiniadaki Athina 6947156512 sfiniathina@gmail.com French, Italian
Skoula Roula 6932606224 skoulazafiria@gmail.com English, Italian
Skouteli Stella 6974317393 stellaskouteli@gmail.com German
Skouteli Tonia 6946358861 toniaskouteli@yahoo.gr German, Italian
Smargianaki Rania 6977087546 ransmarg@yahoo.gr English, German
Souki Sevastianna 6944754640 ssouki@otenet.gr English, German, Swedish, French
Souvatzi Sofia 6972552878 sofia.souvatzi@gmail.com German
Spanaki Nektaria 6932911025 rspanaki@gmail.com English, Italian
Stalika Christina 6980827623 xri_sta@outlook.com English, French
Starras Nektarios 6942447360 starrnek@gmail.com English, French, German, Italian
Stoumpidi Sophia 6972871970 stoumpidi@yahoo.gr English, Italian
Stratigi Stavroula 6977855558 stavroti@gmail.com English
Syngelaki Elpida 6972720645 elpida.syngelaki@gmail.com English, French
Tampakaki Antonia 6945715136 antoniat00@yahoo.com German
Terzakis Georgios 6974297157 terzakisg@hotmail.com English, Portuguese, Spanish
Theodoridou Aimili 6978109672 aimilithe@gmail.com English, French, Spanish, Turkish
Topalidou Ioanna 6945249210 ioannatopalidou@hotmail.com German, Italian, English
Tsagaraki Ekaterini 6932306666 katerina.tsa@gmail.com English, German, Italian 
Tsagkaraki Maria 6944451454 mrisva@gmail.com Italian
Tsakiroudi Christina 6944375073 xtsakiro@gmail.com English, French, Russian
Tsikos Panos 6943700906 panosbariton@gmail.com English, French
Tzanakakis Manolis 6944369010 mtzanakakis@hotmail.it German, Italian
Tzortzakaki Eleni 6945754202 elentzortz@yahoo.gr English, German
Velivasaki Aikaterini 6938436664 kate_veli39@yahoo.gr English, Serbian
Ververaki Maria 6944685162 maria.ververaki@gmail.com English
Vlachakis Emmanouil 6945045127 manos_vl@hotmail.com French
Vlassi Evridiki 6944561032 evridika10@gmail.com English, French, Russian
Vorobiova Elena 6977234495 evorobiova@yahoo.com Russian
Wojdyla Edyta 6995628188 wojdytka@gmail.com Polish, Serbian
Xirouhaki Eftihia 6944527514 arwa1211@gmail.com English, Romanian
Zeinaki Melina 6945457374 melinaz@pathfinder.gr English
Zervou Maria 6948051409 zemacrete@gmail.com Italian

ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

29ΙΟΥΝ
2022
Το νέο θεματικό διαφημιστικό σποτ της Περιφέρειας Κρήτης για τον Πολιτισμό του νησιού https://www.facebook.com/CreteRegion/videos/452861612838650 Youtube  https://youtu.be/fa49sl5JqTs Κατεβάστε το από εδώ: https://we.tl/t-UpICpIks3M
11ΔΕΚ
2021
ΕΥΧΕΣ Τα μέλη του Δ.Σ. του Σωματείου Επαγγελματιών Ξεναγών Κρήτης & Σαντορίνης σας εύχονται καλές γιορτές, με χαμόγελα, υγεία κι ευτυχία, στις δύσκολες μέρες που περνάμε  κι ο νέος χρόνος να μας
01ΝΟΕ
2021
Νέο Διοικητικό Συμβούλιο και νέο Πειθαρχικό Συμβούλιο Αγαπητοί συνάδελφοι, Μετά τις αρχαιρεσίες της 25ης και 26ης Οκτωβρίου 2021 του Σωματείου μας, συγκροτήθηκαν σε σώμα το νέο Διοικητικό Συμβούλιο και το νέο Πειθαρχικό Συμβούλιο, ως εξής: Διοικητικό
11ΑΠΡ
2021
Επιμορφωτικό πρόγραμμα για την  προφύλαξη από τον SARS-CoV-2  και τα μέτρα πρόληψης στους εργαζομένους της Κρήτης ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΡΗΤΗΣ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ  (<σύνδεσμος)  08.04.21  Ξεκινάει για δεύτερη συνεχή χρονιά από την Περιφέρεια Κρήτης, σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Κρήτης, το επιμορφωτικό
06ΙΟΥΝ
2020